• 02188670080
    02188670090
  • 02147763 خط ویژه
  • phonsystem@yahoo.com

تلفن هایبرید چیست

تلفن هایبرید چیست

نام نویسنده : joomir

تاریخ انتشار : 2019/10/21

بر چسب ها : تلفن سانترال, تلفن هایبرید, تلفن هایبرید چیست, سانترال پاناسونیک,

دسته بندی : آموزش

انواع تلفن های مرکز تلفن سانترال

تمامی مراکز تلفن سانترال پاناسونیک فارغ از اینکه چه مدلی باشند و برای اینکه بتوانیم از آنها استفاده کنیم نیاز است که برایشان گوشی تلفن تهیه کنیم در کل می توان گفت تلفن هایی که به مراکز تلفن سانترال پاناسونیک مرتبط می شوند و با آن سازگاری دارند به 4 دسته کلی تقسیم بندی می گردند.
برای تهیه نوع تلفن سانترال ابتدا باید مراکز تلفن سانترال خود را در نظر بگیرید و سپس اقدام به خریداری انواع تلفن سانترال بکنید، در ادامه 4 دسته تلفن های پاناسونیک را که قابلیت ارتباط به مرکز تلفن سانترال را دارند مورد بررسی قرار می دهیم و همچنین بویژه در مورد تلفن هایبرید و دیجیتال پاناسونیک صحبت می کنیم :

  • تلفن های آنالوگ
  • تلفن های دیجیتال
  • تلفن های هایبرید
  • تلفن های تحت شبکه

تلفن های آنالوگ معمولی

این تلفن های آنالوگ معمولی قابلیت استفاده روی تمام دستگاه های سانترال را دارند و این تلفن ها برای تلفن های داخلی دستگاه سانترال مورد استفاده قرار می گیرد. برای این تلفن های داخلی سانترال حتی بی سیم هم می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. این گوشی ها دارای امکانات ویژه ای نیستند و برای آزاد کردن یک خط باید عددی بین 0 تا 9 را باید گرفت تا تماس مقدور گردد. از مهمترین مزیت های استفاده از این گوشی ها می توان به قیمت پایین آن اشاره نمود. در شرکت هایی که تعداد پرسنل آنها زیاد است قرار دادن داخلی با استفاده از تلفن های دیجیتال و یا هایبرید چندان توجیه اقتصادی ندارد و بهتر است از این داخلی ها استفاده شود.

تلفن هایبرید

تفاوت اصلی تلفن های هایبرید اینست که دارای 4 رشته سیم می باشد و به همین دلیل از لحاظ ساختاری با تلفن های دیجیتال که دارای دو رشته سیم می باشند. تلفن های هایبرید تلفن هایی با ویژگی ترکیبی می باشند یعنی برای ارسال اطلاعات از ترکیب نوع سیگنال صدای آنالوگ و دیجیتال استفاده می کند یعنی می توان گفت که در تلفن های هایبرید از ترکیب نرم افزاری تلفن های آنالوگ و دیجیتال استفاده می شود.

سانترال پاناسونیک

تلفن هایبرید KX-T7730

شکل ظاهری تلفن های هایبرید پاناسونیک بیشتر شبیه  تلفن های دیجیتال پاناسونیک می باشند. تلفن های هایبرید نیز با مدل های مختلفی به بازار عرضه گردیده است از جمله اندازه صفحه نمایش، قابلیت تنظیم زاویه، جانمایی صفحه کلید و …

تلفن های هایبرید پاناسونیک بر روی مراکز کم ظرفیت مثل TEM824  و TES824 و مراکز پرظرفیت و تحت شبکه مورد استفاده قرار می گیرد، از طرفی تلفن های هایبرید پاناسونیک تنها در صورتی قابل راه اندازی می باشد که کارت سانترال هایبرید پاناسونیک تهیه شده باشد.
از انواع تلفن های هایبرید پاناسونیک را می توان KX-T7730 و KX-T7750 نام برد.

تلفن های دیجیتال

تلفن های دیجیتال پاناسونیک بر خلاف تلفن های آنالوگ پاناسونیک دارای امکانات زیادی است که آنها مناسب تلفن های منشی و اپراتور می باشند و همچنین اگر بخواهیم خطی را آزاد کنیم دیگر نیاز به گرفتن اعداد بین 0 تا 9 نمی باشد و کلید های جانبی تلفن های دیجیتال می توانند به همه خطوط شهری مرتبط می شود که با فشردن این کلیدها خط مورد نظر شما آزاد می شود و در اگر خط مورد نظر شما اشغال باشد و مثلاً در حال مکالمه باشد چراغ چشمک زنی که روی این تلفن ها تعبیه گردیده است شما را مطلع می کند در واقع یکی از بزرگترین ایراداتی که تلفن های آنالوگ دارد همین است که خطوط در حال استفاده مشخص نمی باشند. همانطور که از نام این تلفن ها مشخص می باشد پایه و اساس این سیستم ارتباطی بر مبنای سیگنال های دیجیتال صفر و یک می باشد و انتقال صدا بصورت سیگنال انجام می شود البته باید گفت که این مدل های گوشی دیجیتال پاناسونیک فقط برای مراکز پر ظرفیت قابل استفاده هستند و برخلاف تلفن های آنالوگ و هایبرید پاناسونیک، تلفن های دیجیتال برای مرکز کم ظرفیت کاربردی ندارند.

تلفن هایبرید

تلفن دیجیتال KX-T7665

بسیاری از مدل های مختلف تلفن دیجیتال پاناسونیک در کنار زیبایی ظاهری که دارند، امکانات مناسبی مانند قابلیت تنظیم پایه و صفحه نمایش دستگاه را در اختیار کاربران قرار می دهند.
یکی از قابلیت های مهم تلفن های دیجیتال قابلیت DXDP می باشد یعنی از هر زوج سیم خروجی از مرکز تلفن سانترال می توان دو داخلی گرفت یعنی بطور مثال با کارت 16 پورت داخلی دیجیتال روی دستگاه سانترال پرظرفیت می توان ۳۲ داخلی دیجیتال را راه اندازی کرد.
در انواع تلفن های دیجیتال را می توان به تلفن دیجیتال  KX-T7665،  تلفن های سری  DT300 ،   تلفن های سری   DT500 اشاره نمود.

-در انواع تلفن های سانترال پاناسونیک تلفن های تحت شبکه یا IP PHONE  نیز به آن افزوده شده است که مناسب مرکز تلفن سانترال تحت شبکه پاناسونیک می باشد، و از انواع آن می توان مدل تلفن KX-NT346 و KX-NT343 را نام برد.

    دسته‌بندی سیستم های مخابراتی

مطالب مرتبط

تمامی حقوق وب سایت متعلق به سانترال پاناسونیک - کپی رایت 2020 | طراحی وب سایت توسط دارکوب
Tellephone